Kitinsan İnovatif Ürünler

Türkiye Kitosan Üreticisi Kitinsan - Tabiatın Bizlere Armağanı Kitin ve Kitosan

Kitosan

Kitosan Nedir?

Kitosan, Yengeç, Karides, İstakoz ve Böcekler gibi eklem bacaklıların iskeletini oluşturan kitin isimli maddenin Deasetilasyonu ile elde edilir ve yenilebilir formdadır. Kalıntı bırakmaz.

Tarımda Kitosan

Çok sayıda tarım ürününde toprak ve yaprak patojenlerinin gelişimini engellediği, bitkilerde direnç mekanizmasını artırdığı ayrıca ürünlerin raf ömrünü uzattığı kanıtlanmıştır. Kitosan ve türevleri biyomedikal, gıda, ziraat, atık su arıtımı gibi birçok alanda kullanım olanakları ile ilgi çekmektedir. 

Tarımsal ürünlerde küf, patojen ve diğer zararlıların gelişiminin engellenmesi ve/veya azaltılması ayrıca ürünlerin raf ömrünün uzatılması için doğal ürünlerin kullanılması konusunda yaygın araştırmalar yapılmasına ihtiyaç bulunmaktadır.

Bakteri, Virüs ve Mantar üzerinde Antimikrobiyal etkinlik sergilemesinin yanı sıra, uygulandığı bitkilerde toprak ve yaprak patojenlerinin gelişimini engellediği ve mikrobiyal hastalıklara karşı direnç mekanizmasını artırdığı çok sayıda bilimsel yayınla kanıtlanmıştır.

Kitosanın, tarımsal ürünlerde küf, patojen ve diğer zararlıların gelişiminin engellenmesi ve /veya azaltılması, ayrıca sebze ve meyvelerin raf ömrünün uzatılması adına yaygın kullanımı her geçen gün artmaktadır.

Kitosan içerikli özel ürünler

Bordo bulamacı yerine bakırlı gübre çözeltisi kitinsan cuprice 5
Kitinsan Cuprice 5
Spreader
Kitinsan Spreader
Combi
Kitinsan Combi
Radix 1
Kitinsan Radix